Żywienie dzieci i młodzieży

 

 

Dla każdego troskliwego rodzica najważniejsze jest zdrowie jego dziecka. Ogromny wpływ na to ma bez wątpienia sposób odżywiania. Dzieci na ogół nie potrafią samodzielnie rozsądzić, co jest dla nich właściwe, a co nie, dlatego powinni zadbać o to rodzice. Obecnie coraz więcej dzieci ma problem z nadwagą, co prawie wyłącznie uwarunkowane jest błędami w sposobie żywienia. Utrzymywana nadwaga będzie nie tylko stwarzać coraz większe problemy natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Dlatego rodzice, jak najwcześniej powinni pomyśleć o tym, jak pomagać swoim dzieciom, by czuły się dobrze w swoim ciele, były szczęśliwe, pełne energii i wigoru.

 

Oprócz wsparcia dietetycznego otrzymają Państwo wsparcie PSYCHOLOGICZNE, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku dzieci. Prawidłowe odżywianie i wspieranie to zdecydowanie i niepodważalnie klucz do sukcesu. Z dziećmi pracuję w duchu Pozytywnej Dyscypliny, co szczególnie sprawdza się! Dzieci kochają współpracować, więc dajmy im możliwość. Rodzice otrzymają niezbędne narzędzia i pomoc w przeprowadzeniu dziecka w tym szczególnym, często niełatwym okresie.

 

 

„Niejadki”

 

odżywianie dzieci niejadkiBardzo dobrze wiem, ile niepewności mają mamy przy rozszerzaniu diety dziecka. Sama jestem mamą, dlatego chętnie pomogę Ci prawidłowo rozszerzać dietę dziecka, bez frustracji, lęków i niepewności. Wiem, jakie to dla Ciebie ważne i dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Rodzice często nie mogą doczekać się nowego etapu w rozwoju dziecka, a mianowicie rozszerzania diety. Aby dobrze się przygotować, czytają mnóstwo artykułów, gromadzą przepisy, doradzają się innych rodziców, którzy są już na tym etapie. W końcu nastaje ten upragniony, wyczekiwany moment i…. często nie jest tak, jak sobie to wyobrażaliśmy…  Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem.

 

 

 

Czy któryś z cytatów jest Ci bliski?

  • “Już od pierwszej łyżeczki nie chciał nic jeść”
  • “Przez miesiąc jadła chętnie, potem zacisnęła buzię i od tamtej pory nie chce jeść nic… próbowałam wszystkiego”
  • “Papki, kawałki, grudki, BLW – nic nie działa. Wszystkim się bawi, jeśli coś trafi do buzi, to okruszek”
  • “Właściwie ciągle pije tylko mleko, wszystko inne jest dla niego okropne”
  • “Zjada tylko jeden rodzaj słoiczka, wszystko inne momentalnie wypluwa z buzi”.

Może dodam na początek – nie ma dzieci niejadków. Jesteśmy stworzeni żeby jeść, taka nasza natura, ALE są dzieci z trudnościami. Dla tych dzieci rozszerzanie diety nie jest ani łatwe, ani przyjemne. Te maluszki potrzebują szczególnego wsparcia, by poznawać jedzenie i je polubić. Zawsze musimy poznać przyczynę, dlaczego tak się dzieje. Czasem wsparcie to po prostu danie czasu, przestrzeni na poznawanie. Nierzadko szersza diagnostyka laboratoryjna, wykrycie niedoborów np. żelaza, czasem konsultacja z neurologopedą, a czasem zmiana sposobu podawania posiłków, a może się okazać, że to problem z wędzidełkiem i potrzebny będzie zabieg podcięcia.

 

Nauczę Cię, jak prawidłowo rozszerzać dietę

Jak odczytywać znaki wysyłane przez dziecko o głodzie, ale też sytości. Wypracujemy styl żywienia, który będzie przyjemny dla dziecka, ale też dla rodzica, a przede wszystkim prawidłowy, wpływający pozytywnie na rozwój maluszka. Rozwiążę trudności, z jakimi spotyka się rodzic. Twoje dziecko jest kompetentne i pamiętaj, nic nie dzieje się bez przyczyny.

 

Pracuję również z dziećmi otyłymi 

Praca z dziećmi różni się zdecydowanie od pracy z dorosłymi. Ważna jest redukcja, ale przede wszystkim WSPIERANIE. Dzieci to szczególne istoty, które potrzebują dużo miłości i wsparcia. Drogi Rodzicu, Opiekunie Twoja pomoc będzie niezbędna!

 

 

 

Pakiet wsparcia obejmuje:

rozszerzanie diety żywienie dzieci

  • ocenę stopnia rozwoju dziecka oraz odchylenia w masie i budowie ciała w kontekście aktualnego wieku
  • analizę i ocenę zachowań żywieniowych dziecka mogących mieć wpływ na problemy natury rozwojowej i zdrowotnej
  • przygotowanie szczegółowego planu żywienia obejmującego pakiet jadłospisów dniowych (osobno na każdy  dzień terapii). Plan żywienia jest ściśle dopasowany do aktualnego problemu, stawianego celu, stanu zdrowia dziecka, jego upodobań smakowych, itp. Zawiera wszystkie gramatury i opisy przygotowania potraw
  • z mniejszymi dziećmi skuteczniej pracuje się na zaleceniach, takie też Państwo otrzymają, oczywiście wyposażę również we wszelkie narzędzia niezbędne do uzyskania obranego celu
  • opracowanie listy specjalnych zadań terapeutycznych.

 

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB FB psychodietetyk Gdańsk