Kim jestem?

poznaj mnie Psychodietetyk Gdańsk

 

Nazywam się Jolanta Kasprowicz, jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem, terapeutą karmienia, Terapeutką Integracji Sensorycznej. Jestem również certyfikowanym Ekspertem ds. Probiotykoterapii, kwalifikacje nabyłam w Instytucie Medycyny Zapobiegawczej.

Studia magisterskie ukończyłam na Akademii Morskiej w Gdyni spec. Usługi żywieniowe i dietetyka, natomiast studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki ukończyłam na SWPS w Sopocie. Ukończyłam również Psychologię w wychowaniu i nauczaniu dziecka oraz Przygotowanie Pedagogiczne oraz studia Integracja sensoryczna w Ateneum (Gdańsk).

Jako że dietetyka to nie tylko mój zawód, ale i pasja, to cały czas dokształcam się, pogłębiając  wiedzę zarówno u polskich, jak i zagranicznych (m.in. USA) autorytetów żywienia. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i żoną.

 

 

Mówię o sobie żartobliwie dietektyw żywieniowy, ponieważ moją misją jest odnajdywanie źródeł problemów, a nie jedynie zwalczaniu objawów. Ciekawi mnie, dlaczego zmagasz się z danymi dolegliwościami, i co mogę zrobić, aby to zmienić. Wierzę, że nic się nie dzieje bez przyczyny.

 

Do pacjentów podchodzę indywidualnie, każda osoba jest inna i potrzebuje takiego podejścia. Wiem, że tylko zbilansowana, indywidualnie dobrana dieta może pomóc w odzyskaniu dobrego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia, osiągnięcia planowanego celu.

Nie ufam nowoczesnym trendom, nowinkom, chwytliwym nagłówkom, dlatego korzystam z tego, co jest pewne, czyli badaniom naukowym i rzetelnej, sprawdzonej wiedzy. Pracuję w oparciu o zasady Evidence Based Nutrition, czyli dietetyce opartej na faktach.

Jestem optymistką szukającą pozytywnych aspektów w każdej trudności. Poszukiwanie prawdy, przekazywanie najwyższej jakości wiedzy oraz obalanie powielanych przez lata mitów żywieniowych to coś, co sprawia, że chcę więcej i więcej.

 

 

Szczególnie fascynuje mnie TERAPIA KARMIENIA. Praca z najmłodszymi pacjentami skradła mi serce. Jako terapeuta-matka mam szczególną wrażliwość na trudności dzieci w przyjmowaniu pokarmów. Pomagam rodzicom odzyskać spokój podczas posiłków i poszerzyć menu dziecka w przyjazny sposób.

 

 

Praca z ludźmi

 

Uwielbiam pracę z ludźmi, słuchać ich i obserwować, jak dążą do swoich celów i odnoszą sukcesy. Zdarza się  jednak tak, że problemy zdrowotne utrudniają im realizację planów, dlatego chciałabym pomóc ludziom w pełni korzystać z życia. Dzięki empatii, wsparciu, edukacji,  doradztwu żywieniowemu możemy to osiągnąć. Wierzę, że zdrowie i dobre samopoczucie to klucz do szczęścia, a my mamy na nie szczególny wpływ. Razem możemy zadbać o to, żeby były jak najlepsze!

W pracy z moimi podopiecznymi stawiam na przekazywanie wiedzy w przystępnej formie, tak aby każdy mógł jak najwięcej przyswoić i korzystać. Wbrew pozorom zdrowe odżywianie nie jest trudne, skomplikowane, drogie czy nudne. Czasami wystarczy kilka modyfikacji, aby cieszyć się sukcesem. Z dziećmi pracuję na zasadach Pozytywnej Dyscypliny, co przynosi spektakularne efekty, wzmacnia dzieciaki i dodaje pewności siebie, a na tym przecież szczególnie nam zależy.

 

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB FB psychodietetyk Gdańsk