Edukacja Żywieniowa

 

 

Sposób odżywiania wpływa nie tylko na naszą wagę, ale także na zdrowie i samopoczucie. Konsekwencją nieodpowiedniej diety jest niedostateczna podaż niezbędnych dla organizmu składników odżywczych i mineralnych. Niewątpliwie może być to przyczyną wielu chorób dietozależnych.  Niestety przełoży się to negatywnie  na naszej kondycji fizycznej i psychicznej.

Do chorób dietozależnych należą między innymi miażdżyca, cukrzyca, choroba Parkinsona i choroby układu krążenia. Niewłaściwa dieta po paru latach może nawet szczupłe osoby doprowadzić do otyłości. Racjonalne odżywianie jest niezwykle istotne również u kobiet w ciąży, kobiet karmiących, dzieci i młodzieży oraz sportowców.

 

 

Zdrowe jedzenie

Edukacja Żywieniowa

Dzięki odpowiednio dobranej diecie ciąża rozwija się prawidłowo, a przyszła mama przybiera na wadze równomiernie i zdrowo. Dzieci i młodzież otrzymują wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Wpływa to pozytywnie na ich prawidłowy rozwój, tym samym unikając ryzyka otyłości i chorób w przyszłości. U sportowców właściwy sposób odżywiania wpływa korzystnie na ich wytrzymałość, kondycję i siłę.

Podstawowe zasady zdrowego odżywiania zna większość z nas. Jednak z różnych powodów nie zawsze potrafimy ich przestrzegać, co skutkuje obniżoną jakością życia. Chcąc zmienić na stałe sposób odżywiania, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Wykorzystując swoją wiedzę i informacje o Twoim stanie zdrowia, opracuję dietę szytą na miarę.

 

 

 

 

 

 

Fachowa dieta i doradztwo

Edukacja Żywieniowa

Dzięki psychodietetyce pacjent otrzymuje pełne wsparcie dietetyczne oraz psychologiczne. Łatwiej jest mi zrozumieć pacjenta i jego potrzeby. Dostosowuję plan żywieniowy i cele indywidualnie. Prawidłowe odżywianie stanie się dla Ciebie nie tylko możliwe, ale i proste. Zdrowa dieta przynosi same korzyści. Jest pewnym sposobem na poprawienie stanu zdrowia, samopoczucia i kondycji.

 

 

 

 

 

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB cennik psychodietetyk Gdańsk