Wspomaganie leczenia niepłodności kobiet i mężczyzn – dieta płodności

 

Staranie się o dziecko nie zawsze jest proste. Każdy czynnik ma znaczenie. Przekonują się o tym szczególnie te pary, które napotykają problemy na drodze posiadania ukochanej pociechy. Dlatego tak ważne jest wspomaganie płodności. Zła dieta w dużym stopniu obniża szansę na zajście w ciążę.

 

Dieta propłodnościowa   ma na celu przygotować do ciąży, zmniejszyć ryzyko poronień, jak i wzmocnić płodność. Dieta ta zajmuje się wspomaganiem organizmu i układu rozrodczego, poprzez spożywanie pokarmów bogatych w kluczowe dla płodności  składniki odżywcze. Są one niezbędne do produkcji i działania hormonów, tworzenia komórki jajowej i plemników, zachowania regularnych owulacji, rozwoju płodu i zachowania zdrowia dziecka w przyszłości.  Dzięki diecie możesz podarować najlepszy start swojemu dziecku oraz zminimalizować ryzyko powikłań okołociążowych.

 

 

Warto wiedzieć:

Wspomaganie płodności

  • to, co spożywasz DZIŚ wpływa na zdrowie komórek jajowych i plemników za 3 MIESIĄCE
  • składniki, które są spożywane z dietą są potrzebne do budowy i działania hormonów
  • znaczna część przypadków niepłodności związana jest z zaburzeniami lub brakiem owulacji, i że może być przywrócona dzięki diecie
  • w PCOS to dieta ma kluczowe znaczenie w staraniach o dziecko
  • na podstawie badań Chavarro i współ. opublikowane w Obstetrics and Gynecology dotyczących zależności między odżywianiem a płodnością, wysunięto wnioski, że określone zachowania żywieniowe oraz składniki pożywienia, jak również składowe stylu życia, mogą zmniejszyć problemy zajścia w ciążę z powodu zaburzeń owulacji nawet o 80%!

Staranie się o dziecko nie zawsze jest proste. Każdy czynnik ma znaczenie. Przekonują się o tym szczególnie te pary, które napotykają problemy na drodze posiadania ukochanej pociechy. Dlatego tak ważne jest wspomaganie płodności.

Mówi się, że nawet co piąta para (ok. 20% par, w sumie 1,5mln kobiet i mężczyzn, niektóre statystyki mówią nawet o 3 mln Polaków) w Polsce zmaga się z niepłodnością! Problem niepłodności zależny jest w 40% od kobiet, 40% od mężczyzn, w 20% dotyczy obojga partnerów.

 

 

Przyczyn niepłodności

może być naprawdę wiele, czasami wystarczy zmienić dotychczasowy styl życia, a czasami potrzebna jest dłuższa diagnostyka. Chętnie wyjaśnię, skąd biorą się problemy z płodnością u kobiet, jak i mężczyzn. Na płodność mają wpływ m.in.: zaburzenia owulacji, endometrioza, celiakia i nietolerancja glutenu, choroby tarczycy, PCOS, insulinooporność, nadmierna masa ciała, mięśniaki macicy, przetrenowanie, problemy z erekcją i z ejakulacją, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, stres, depresja, zaburzenia snu i cyklu dobowego, niedożywienie.

Zagadnienie płodności jest bardzo złożone. Wiadomo jednak, że właściwa dieta ma niebagatelne znaczenie przy staraniu się o potomstwo.

 

Pomogę odzyskać płodność, komponując dla pary tzw. dietę propłodnościową. Taka dieta powinna eliminować wszystkie składniki szkodzące płodności oraz dostarczać tych, które będą ją wspierać, np. poprawią parametry nasienia u mężczyzny, albo pomogą wyrównać poziom hormonów płciowych u kobiety. Skomponuję dietę indywidualnie dopasowaną do Twoich potrzeb, dolegliwości, wyników badań, parametrów.

Współpracuję z lekarzami endokrynologiem, ginekologiem i psychologiem, co wpływa na wielowymiarowe podejście do problemu.

 

 

Wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny! Zajmuję się znajdowaniem przyczyn niepłodności i jestem skuteczna w ich rozwiązywaniu!

 

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB FB psychodietetyk Gdańsk