Wybiórczość pokarmowa

 

 

wybiórczość pokarmowa

 

Drodzy Rodzice/ Opiekunowie,

 

jesteście tu, ponieważ szukacie pomocy dla Waszego dziecka. Trudności z przyjmowaniem pokarmów,  lęk o każdy kęs oraz stres z tym związany wpływają niekorzystnie na dobrostan całej rodziny. Wasze dziecko, które kochacie, prawdopodobnie spożywa wąską gamę produktów. Być może nie chce dotykać warzyw i owoców lub reaguje na nie lękiem. Wybiera tylko określone konsystencje, a może nawet je i pije tylko z jednego rodzaju kubka czy talerzyka. Może nie chce wspólnie z rodziną zjadać posiłków, gdyż jest to dla niego zbyt duże wyzwanie.

 

Karmienie dziecka jest czymś, przed czym nie można uciec, nie można zrobić sobie od niego przerwy. Dzieci karmione są kilka razy dziennie, bez względu na wszystko. Dlatego tak ważne jest, aby rodzice czerpali radość z karmienia a dzieci z jedzenia. Kiedy dzieci nie jedzą, rodzice nie radzą sobie z ich żywieniem, są zrezygnowani. Kiedy dzieci martwią się jedzeniem, posiłki stają się stresujące. Wiem, że jest Wam trudno.  Prawdopodobnie jesteście już zmęczeni ciągłą walką, próbami. Zapewne zastanawiacie się, co zmienić, aby posiłki Waszej rodziny wyglądały inaczej. Jak wprowadzić posiłki bardziej odżywcze i zachęcić dziecko do próbowania nowych rzeczy. A najważniejsze jest, aby przywrócić harmonię i zaufanie do siebie nawzajem.

 

wybiórczość pokarmowa

 

Wierzę, że dzieci jedzą wtedy, kiedy mogą, kiedy czują się dobrze, więc kiedy dziecko nie je, musimy znaleźć odpowiedź dlaczego. Jako że jestem również matką, ufam, że rodzice robią wszystko, co najlepsze dla swojego dziecka. Najważniejszym filarem współpracy jesteście Wy, kochani Rodzice. To WY najbardziej znacie swoje dziecko i wiecie, co się sprawdzi, a co nie w Waszej rodzinie. Musicie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ podróż jest powolna i trudna.

 

Wierzę, że będę w stanie zaoferować nadzieję na zmianę w małych realistycznych krokach dzięki praktycznym, pomocnym poradom, które polepszą jakość Waszych rodzinnych posiłków. Mam nadzieję, że uda mi się rozproszyć złość i frustrację, presję i zmartwienie oraz podać kilka pozytywnych strategii, które dadzą Waszemu dziecku możliwość rozwinięcia ciekawości i motywacji do odkrywania kolejnych pokarmów i poszerzenia wąskiej diety. Pokażę, jak z miłością wprowadzić radość, spokój, poczynić postępy, a także dostrzec powody do świętowania.

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB cennik psychodietetyk Gdańsk