.

Chcę dobrze i zdrowo odżywiać się

 

 

Chcę dobrze i zdrowo odżywiać się

Wbrew pozorom mamy niebagatelny wpływ na zdrowie, tym bardziej na sposób odżywiania. Jest to kluczem do lepszego samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.

Często porównuje się swój organizm do wymarzonego samochodu, który tankujemy (odżywiamy). Kto by chciał tankować swoje wymarzone auto słabej jakości benzyną, narażając je na niedogodności i zbyt szybką amortyzację?  Nie wyrządzajmy krzywdy swojemu organizmowi. Spożywając produkty słabej jakości,  narażamy się na nieuniknione negatywne skutki zdrowotne. Dbajmy o siebie.

Zdrowie nie jest nam dane raz na zawsze, dlatego ważne jest, by jak najszybciej  ukierunkować działania na zwiększenie potencjału zdrowia. Co więcej, codzienne niewymagające często wielkiego wysiłku i kosztów działania, takie jak dbanie o prawidłową dietę, systematyczna aktywność fizyczna, relaks i odpowiednią ilość  snu może znacząco wpłynąć nie tylko na jakość, ale i długość życia.

W trakcie różnych terapii żywieniowych można łatwo zauważyć, jak osoby, które zmieniają swój sposób żywienia odzyskują wigor, siły i chęci do życia. Ofertę kieruję do osób, które pragną zweryfikować swój dotychczasowy sposób odżywiania, aby po prostu poczuć się lepiej.

 

 

 

Pakiet wsparcia obejmuje:

 

Chcę dobrze i zdrowo odżywiać się

  • szczegółową analizę i ocenę aktualnej wagi i składu ciała
  • analizę i ocenę zachowań żywieniowych i stylu życia mogących mieć wpływ na zdrowie i poziom samopoczucia, analiza dzienniczka żywieniowego (niezbędna!)
  • szczegółowy wywiad zdrowotny w celu ustalenia dodatkowych zaleceń dietetycznych
  • zlecenie odpowiednich badań laboratoryjnych w kontekście zdiagnozowania organizmu i wykluczenia ewentualnych zaburzeń w stanie zdrowia (jeśli nie były przyniesione na wizytę)
  • przygotowanie szczegółowego planu żywienia obejmującego pakiet jadłospisów dniowych (osobno na każdy dzień terapii). Plan żywienia jest ściśle dopasowany do aktualnego problemu, stawianego celu, stanu zdrowia, upodobań smakowych, umiejętności kulinarnych, itp. Zawiera wszystkie gramatury i opisy przygotowania potraw
  • opracowanie listy specjalnych zadań terapeutycznych
  • motywację i wsparcie.

 

 

 

Już teraz umów się na wizytę i polub mój profil na FB cennik psychodietetyk Gdańsk